W poniedziałek na Pomorzu będzie pochmurno i z deszczem! – Prognoza na 9 marca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz nasunie się system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku z początkiem nowego tygodnia na Pomorzu w dalszym ciągu będą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie na ogół pochmurno z przejaśnieniami i początkowo też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i mocno się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.