W poniedziałek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 9 marca

Nad obszarem kraju pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. Poza tym napływać też będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo powinno w większości być bez opadów. Jedynie przelotne opady słabego marznącego deszczu lub mżawki możliwe są częściowo na Pomorzu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-wschodzie częściowo w Centrum oraz na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz między innymi w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.