W niedzielę wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 8 marca

W ostatni dzień weekendu i z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju będzie kształtować pole podwyższonego ciśnienia oraz między innymi kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość chłodne i też nieco cieplejsze oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć a później również będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też częściowo nad samym morzem i w zachodniej części Pomorza Gdańskiego. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie na nowo się wahać a później zacznie dość szybko spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.