Weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przyniesie bardzo zmienną pogodę!

Przez weekend pogodę na Pomorzu nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz między innymi napływać będzie dość chłodne i na ogół wilgotne też powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy, które również przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze z gradem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w sobotę na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem oraz liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału oraz wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i zmienne zachmurzenie. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz dodatkowo niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie miało tendencję wahania oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu pogoda w ciągu dnia i wieczorem będzie zmienna oraz między innymi będzie pochmurno i z częściowymi też przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz możliwe są również lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów ale za to niewykluczone są między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.