W sobotę wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 7 marca

Przez weekend pogodę w naszym kraju również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy, które dodatkowo objawi się rozwojem konwekcji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym o natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również początkowo i powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.