W piątek będzie wietrznie i z kapryśną pogodą! – Prognoza na 6 marca

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Niemiec. W dodatku nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i silny wiatr. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo powinno początkowo być bez opadów. Jedynie niewielkie opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem przelotnie pojawią się częściowo na zachodzie oraz też na wchodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.