Na Pomorzu w piątek będzie deszczowo i wietrznie! – Prognoza na 6 marca

Z początkiem weekendu pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Niemiec. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i dość chłodne a także wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno z przejaśnieniami i początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno a także wystąpią przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w godzinach wieczornych i nocnych niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.