W środę miejscami popada i wyjdzie słońce! – Prognoza na 4 marca

Obszar kraju w ciągu doby będzie pod wpływem niżu znad Morza Bałtyckiego. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi wystąpi całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć a później wyraźnie zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.