Na Pomorzu w czwartek wystąpią mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 5 marca

W ciągu doby pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie niż znad Krajów Beneluksu. Poza tym napływać cały czas będzie chłodne oraz między innymi umiarkowanie wilgotne też powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. W zamian tego na zachodzie województwa mogą występować przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach na Wybrzeżu do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr początkowo będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie szybko już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.