We wtorek na Pomorzu będzie pochmurno i z deszczem! – Prognoza na 3 marca

W ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować nadal będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu znajdować będzie się po zachodniej stronie Polski. W zamian tego cały czas napływać będzie chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne też powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się i o północy na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.