We wtorek miejscami popada i może zagrzmieć! – Prognoza na 3 marca

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie nadal pod wpływem układów niskiego ciśnienia, którego centrum niżu znajdzie się po zachodniej części Polski. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Poza tym niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.