W środę na Pomorzu wystąpią większe przejaśnienia i burze! – Prognoza na 4 marca

W ciągu doby pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze. W zamian tego napływać też będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu mocno i wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.