W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 2 marca

Z początkiem nowego tygodnia i aż do weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będą nadal dynamiczne układy niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Atlantyku. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie, który przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są  lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i mocno będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i mocno będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.