Niedziela będzie pod znakiem silnego wiatru i burz! – Prognoza na 1 marca

Z początkiem nowego miesiąca pogodę w naszym kraju będzie nadal kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Szkocji. W zamian tego nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym cały czas napływać będzie nieco cieplejsze oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurno oraz między innymi pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i mocno będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.