W sobotę spadnie deszcz i będzie pochmurno! – Prognoza na 29 lutego

W weekend pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który znajdować będzie się nad Irlandią i Szkocją. W dodatku napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixaba

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą miejscami rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu oraz częściowo w Centrum i na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północy oraz też w Centrum na wschodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.