Weekend na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół wietrzny i dynamiczny!

W ciągu weekendu pogodę na Pomorzu nadal kształtować będą dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem konwekcji z silnym wiatrem. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie szybko spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku również na Pomorzu i Wybrzeżu w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurno oraz wystąpią też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i mocno się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu oraz przed południem a także w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i mocno będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 990 hPa.

 

 

Comments are closed.