W piątek wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 28 lutego

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Ukrainy oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze z gradem lub śnieżne. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi niestabilne i też na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą również przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć a później na nowo zacznie spadać i się mocno wahać oraz o północy w piątkową noc wyniesie w Warszawie na poziomie morza 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia a także będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym nadal występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.