Na Pomorzu w piątek również możliwe są burze! – Prognoza na 28 lutego

Z początkiem weekendu pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Ukrainy. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym nad samym morzem pojawią się również przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza od -1°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

 

Comments are closed.