Na Pomorzu w czwartek również mogą wystąpić burze! – Prognoza na 27 lutego

W ciągu doby pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i opadami konwekcyjnymi o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.