W środę wystąpią opady mieszane i lokalne burze! – Prognoza na 26 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju również kształtować będzie niż znad Morza Bałtyckiego. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi chwiejne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się też całkowite a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą również przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południa w porywach 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Comments are closed.