W czwartek wystąpią przelotne opady mieszane i śniegu! – Prognoza na 27 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie wypełniający się niż znad Morza Bałtyckiego i krajów nadbałtyckich. Spływać będą coraz chłodniejsze i nadal wilgotne masy powietrza pochodzenia arktycznego o cechach morskich.

Obraz Dan Fador z Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami wraz z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, które przy temperaturach minimalnych oscylujących w granicach 0°C mogą zamarzać, powodując lokalnie gołoledź. Początkowo niewykluczone są lokalne zanikające burze z gradem lub śnieżne, ale ryzyko zjawisk niewielkie. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +1°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany z kierunków zachodnich w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach wystąpi całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Pojawią się też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne, ale ryzyko ich wystąpienia niewielkie. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do 5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z kierunków zachodnich w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli wzrośnie i  w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.