Na Pomorzu w środę mogą wystąpić lokalne burze! – Prognoza na 26 lutego

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować nadal będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego napływać też będzie chłodne i między innymi wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nad samym morzem będą występować przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi możliwe są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i miejscami porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 987 hPa.

Comments are closed.