Na Pomorzu wtorek przyniesie burze i silny wiatr! – Prognoza na 25 lutego

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby będzie na ogół kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr początkowo będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu w porywach do 50-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Comments are closed.