W poniedziałek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 24 lutego

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Austrii. W dodatku napływać też będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy, które objawi się rozwojem konwekcji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie możliwe są burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego-zachodu w porywach do 50-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nada mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.