Na Pomorzu wystąpią większe przejaśnienia i opady mieszane! – Pogoda na 24 lutego

Z początkiem nowego tygodnia pogodę będzie kształtować wyż znad Austrii oraz między innymi układ niskiego ciśnienia znad południowej części Skandynawii. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i też ciepłe oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i silny z północnego-zachodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo i bardzo mocno będzie się wahać a później zacznie również spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.