Weekend na Pomorzu przyniesie porywisty wiatr a nawet Burze!

Na Pomorzu przez weekend pogodę kształtować w dalszym ciągu będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz między innymi rozległy system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem konwekcji a nawet burz. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół chłodne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal miejscami mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo nad samym morzem niewykluczone będą słabe przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze województwa powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurno i z opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Poza tym niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +9°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu w porywach do 60-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i mocno się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu w ostatni dzień weekendu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego będą występować też liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-75 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.