W sobotę pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 22 lutego

Nad obszarem naszego kraju w weekend pogodę kształtować będzie wyż. Jedynie północ Polski będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego i frontów atmosferycznych. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południu i wschodzie występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na południu Polski i w górach niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-75 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu oraz mżawki i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie i północy Polski możliwe będą również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.