W piątek również wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 21 lutego

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie zatoka niżowa oraz układ wysokiego ciśnienia. W zamian tego cały czas napływać do Polski będzie chłodne i między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i północy niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie też pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz miejscami silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.