Na Pomorzu wyjdzie słońce i wystąpią opady mieszane! – Pogoda na 20 lutego

W ciągu doby pogodę na Pomorzu pomału zacznie kształtować już wyż. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurno oraz pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +7°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.