Na Pomorzu w piątek wystąpi silny wiatr i burze! – Pogoda na 21 grudnia

Z początkiem weekendu pogodę na Pomorzu kształtować będzie zatoka niżowa oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silny wiatr i niewykluczone burze. Poza tym napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.