W czwartek wystąpią przejaśnienia i burze śnieżne! – Prognoza na 20 lutego

Na pogodę w naszym kraju w czwartek pomału zacznie oddziaływać obszar podwyższonego ciśnienia. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 35-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.