W środę wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 19 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju również kształtować będzie zatoka niżowa, która związana będzie z dynamicznym niżem znad północnej części Skandynawii. Poza tym napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie. W zamian tego na północy oraz częściowo w Centrum i na wschodzie pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru oraz nad Bałtykiem niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i silny z południowego-zachodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.