Na Pomorzu we wtorek mogą wystąpić burze! – Prognoza na 18 lutego

W ciągu doby pogodę na Pomorzu również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii. W zamian tego napływać będzie chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-75 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.