Na Pomorzu w środę wystąpią chmury i opady mieszane! – Prognoza na 19 lutego

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby również kształtować będzie dynamiczna zatoka niżowa, która związana będzie z niżem znad północnej części Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i silny z południowego-zachodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.