We Wtorek mogą wystąpić burze i przejaśnienia! – Prognoza na 18 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Pomorzu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.