W poniedziałek spadnie deszcz oraz mogą wystąpić burze! – Prognoza na 17 lutego

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i początkowo też bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu pojawią się na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie w Centrum i na północy kraju niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.