Na Pomorzu w poniedziałek możliwe są lokalne burze! – Prognoza na 17 lutego

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować będzie również dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone też lokalne burze. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie też pochmurno z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.