W niedzielę będzie ciepło oraz wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 16 lutego

W ciągu doby i z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku i Morza Norweskiego. W zamian tego nasunie się system frontów atmosferycznych oraz między innymi napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i silny z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i Pomorzu występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.