W sobotę wystąpią liczne chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 15 lutego

W weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie niż znad Szkocji. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi wilgotne i na ogół niestabilne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Pomorzu oraz na południu i wschodzie występować będą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.