Na Pomorzu weekend będzie deszczowy i wietrzny! – Prognoza Pogody

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Szkocji. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu oraz między innymi silny wiatr i niewykluczone lokalne burze. W zamian tego napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne- Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne- Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w rejonie Zatoki Gdańskiej i na południu województwa niewykluczone są przelotne słabe opady mokrego śniegu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nad samym morzem niewykluczone mogą być przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w niedzielę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa w porywach do 50-75 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie ciepło i pochmurno. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 65-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.