W Walentynki wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 14 lutego

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym mrozem nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinni być częściowo na Pomorzu oraz na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków oraz w porywach miejscami będzie dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.