Na Pomorzu w Walentynki pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 14 lutego

Na Pomorzu z początkiem weekendu pogodę również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia. W zamian tego napływać cały czas będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i na ogół też powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu w porywach do 30 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków w porywach do 30 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.