W czwartek wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 13 lutego

W ciągu kolejnej doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz chłodne i dość wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Comments are closed.