Na Pomorzu w czwartek miejscami popada i wyjdzie słońce! – Pogoda na 13 lutego

W ciągu doby pogodę na Pomorzu również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. Dodatkowo pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.