W środę miejscami wystąpią opady mieszane i burze! – Prognoza na 12 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii. W zamian tego pojawi się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze oraz silny wiatr. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne i na ogół chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pxabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pxabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne Jedynie bez opadów powinno być w Małopolsce. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

Comments are closed.