Na Pomorzu w środę przejdą burze śnieżne z silnym wiatrem! – Pogoda na 12 lutego

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii. W zamian tego cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi niestabilne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz utrzyma się całkowite zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.