We wtorek możliwe będą burze śnieżne i silny wiatr! – Prognoza na 11 lutego

W ciągu doby pogodę nad obszarem naszego kraju w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą również silny wiatr i burze śnieżne. W dodatku cały czas napływać napływać będzie niestabilne i na ogół też chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. W dodatku niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.