Na Pomorzu we wtorek mogą wystąpić burze śnieżne! – Prognoza na 11 lutego

W ciągu doby pogodę na Pomorzu również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz niestabilne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 987 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 987 hPa.

Comments are closed.