W poniedziałek przejdą wichury a nawet burze! – Prognoza na 10 lutego

W tygodniu pogodę w naszym kraju na ogół będzie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. W zamian tego nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz silny wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo na zachodzie, północy i częściowo w Centrum Polski występować zaczną przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu oraz w porywach na ogół będzie dochodzić do nawet 70-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie ciepło. W zamian tego będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą silne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Poza tym możliwe będą gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże tylko 992 hPa.

Comments are closed.