Silny wiatr w całej Polsce będzie powodować ogromne szkody! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar kraju przez najbliższe dni będzie pod znakiem dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Islandii i Morza Norweskiego. W dodatku nasuwać będzie się system rozległych frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silne opady konwekcyjne oraz silny wiatr i niewykluczone dość gwałtowne burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Najbardziej dynamicznie zapowiada się początek nowego tygodnia. W zamian tego silny wiatr w wielu regionach Polski oraz między innymi na Wybrzeżu i w górach będzie mógł powodować ogromne szkody. Szczególnie najsilniejsze porywy wiatru dadzą się we znaki na północy oraz dodatkowo na zachodzie w Centrum i na południu całej Polski.

Źródło danych - meteopool.org

Źródło danych – meteopool.org

Źródło danych - meteopool.org

Źródło danych – meteopool.org

W dodatku ze względu na niestabilność mas powietrza i bardzo spory gradient temperatury będą dodatkowo rozwijać się burze, które między będą mogły łączyć się w większe struktury liniowe czy układy wielokomórkowe z bardzo silnymi porywami wiatru. Zaś porywy wiatru na ogół będą dochodzić do 80-120 km/h. Jedynie w górach i w wyższych partiach gór wiatr przeważnie będzie jeszcze silniejszy oraz w porywach może dochodzić do nawet 130-150 km/h.

Źródło danych - meteopool.org

Źródło danych – meteopool.org

Źródło danych - rcb.gov.pl

Źródło danych – rcb.gov.pl

Uwaga! Pamiętajmy, że każde niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia przez silny wiatr może stanowić poważne zagrożenia dla całego otoczenia. Dlatego zalecamy zabezpieczyć się przed wichurą, która będzie powodować szkody materialne oraz między innymi zalecamy aby usunąć z parapetów, z balkonów różne rzeczy, które mogą porwane być przez wiatr. Nie zalecamy również parkować samochodów pod drzewami. 

Comments are closed.